Петро Шкутяк, депутат Івано-Франківської міської ради: «Бути вірним Богові та Україні»

Благодійний фонд Богдана Гаврилишина «Молодь Змінить Україну» про приятеля серця Шкутю.


SHkutyak1-760x390

Учасник програми «Молодь змінить Україну», пластун та боєць “Айдару” Петро Шкутяк пройшов першим номером в списку БПП до Франківської міськради. Сьогодні він розповідає про свій шлях до депутатства.

1) Як Ви долучилися до громадської праці, адже був в AIESEC, згодом в Пласті? Який досвід винесли з членства в цих двох найбільших молодіжних організаціях України?

В студентські роки зрозумів, що потрібно бути активним, більше пізнавати світ, так долучився до AIESEC, а згодом і до роботи в ПЛАСТі.

2) Що спонукало Вас брати активну участь у протестних акціях – від “Україна без Кучми починаючи” (Ви тоді ще б ули студентом?)

ШкутякСитуація в державі і прагнення демократичних перемін. Страх, який панував в суспільстві вимагав рішучих дій для змін.

3) Якби торік Ви стали депутатом Верховної Ради від Івано-Франківська, то чи ініціювали б Ви скасування “мовного” закону Ківалова-Колісніченка проти якого голодували і фактично очолювали голодуючу молодь під час мовного Майдану?

Мовний закон був фактично предвісником сьогоднішньої війни, він гарантував, право чистини населення держави не знати української мови і бути вихованими російськими ЗМІ без альтернативи. Однозначно цей закон потрібно було відміняти.

4) Що Ви робили під час Революції Гідності?

Був рядовим бійцем 15 сотні самооборони.

5) Які відчуття були у Вас – батька 5 дітей, коли пішли добровольцем в “Айдар” і потрапили в той бій, де отримали поранення?

Відчуття були такі, що я роблю те що маю робити і це головне, що я можу зробити для своїх дітей в цей історичний момент.

6) Ви вже були депутатом обласної ради. Які цікаві практики привезли із поїздки до Швейцарії в рамах програми «Молодь змінить Україну»?

Дуже важливий досвід Швейцарії, а саме пряма демократія. Швейцарія Шкутяк+БГхарактеризується надзвичайно ефективними та прозоро функціонуючими інституціями. Як відомо, управління країною здійснюється “знизу догори”, тобто переважна більшість питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням, освітою, транспортом, вирішуються на рівні місцевих громад, і лише питання, що не можуть бути вирішені на місцях, належать до компетенції кантонів. На найвищому, федеративному, рівні вирішуються лише питання, що закріплені в Конституції Швейцарії.

Децентралізація та прогнозованість політичної системи, безумовно, є надзвичайно важливою складовою економічної стабільності. Відповідно, отримавши досвід та знання під час програми «Молодь змінить Україну», маю намір використати їх у роботі Івано-Франківської міської ради. Ідей є багато – будемо працювати на результат.

7) Які будуть Ваші перші кроки в якості депутата і лідера однієї з найбільших фракцій Івано-Франківської міської ради?

Першочергово займемося формуванням коаліція для виконання базових завдань та досягнення цілей з якими ми йшли на вибори.

8) Чи допомагатиЖадан за Шкутякаме пластове братерство у міській раді – адже другою найбільшою фракцією міськради творять в значній мірі Ваші друзі-пластуни?

Звичайно допомагатиме. Адже, за Пластовим законом Пластун завжди корисний: займається тим, що приносить чесну і справжню користь собі самому та іншим. Також цінить і шанує працю інших людей. Він визнає значення праці у такій послідовності: праця для розвитку всього людства; праця для власного народу, праця для себе самого. Тобто, будемо разом працювати на благо міста і держави.

 

Біографічна довідка:

Шкутяк Петро Зіновійович, народився 4 серпня 1980 року в місті Золочів Львівської області. Громадянин України.

Освіта вища: у 2002 році закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу за спеціальністю “менеджмент організацій”, 2005 року – міжрегіональну академію управління персоналом, бакалавр “Правознавства”, у 2011 році – Національну академію державного управління при Президенті України, магістр державного управління. Стипендіат освітньої програми Благодійного фонду Богдана Гаврилишина “Молодь змінить країну”, Програми ефективного управління Львівської бізнес-школи Українського католицького університету, Програми “Відкритий світ” уряду США.

Знання мов: англійська – вільно.

Громадська і політична діяльність:

1999-2001 рр. – Локальний комітет в Івано-Франківську міжнародної студентської асоціації AIESEC.

2000 р. – дотепер – член української скаутської організації “ПЛАСТ”, 15 курінь УСП “Орден Залізної Остроги”.

Активний учасник громадянських акцій, починаючи з 1998 року: “Україна без Кучми”, Помаранчева революція, Мовний майдан (голова Комітету голодувальників проти “мовного закону”), Євромайдан (протягом усієї революції участь у Самообороні Майдану в Києві).

Участь в АТО: З травня по 21 липня 2014 року – доброволець батальйону “Айдар”. Учасник бойових операцій з оборони Металіста і прориву до Луганського аеропорту. У бою 20 липня був важко поранений. За мужність нагороджений іменною зброєю від командування АТО. Обласна рада нагородила Петра Шкутяка медаллю “За заслуги перед Прикарпаттям”.

Одружений, виховує п’ятеро дітей. 

Вгору