Благодійний фонд Богдана Гаврилишина «Молодь Змінить Україну» про приятеля серця Шкутю.
Учасник програми «Молодь змінить Україну», пластун та боєць “Айдару” Петро Шкутяк пройшов першим номером в списку БПП до Франківської міськради. Сьогодні він розповідає про свій шлях до депутатства.
1) Як Ви долучилися до громадської праці, адже був в AIESEC, згодом в Пласті? Який досвід винесли з членства в цих двох найбільших молодіжних організаціях України?
В студентські роки зрозумів, що потрібно бути активним, більше пізнавати світ, так долучився до AIESEC, а згодом і до роботи в ПЛАСТі.
2) Що спонукало Вас брати активну участь у протестних акціях – від “Україна без Кучми починаючи” (Ви тоді ще б ули студентом?)
Ситуація в державі і прагнення демократичних перемін. Страх, який панував в суспільстві вимагав рішучих дій для змін.
3) Якби торік Ви стали депутатом Верховної Ради від Івано-Франківська, то чи ініціювали б Ви скасування “мовного” закону Ківалова-Колісніченка проти якого голодували і фактично очолювали голодуючу молодь під час мовного Майдану?
Мовний закон був фактично предвісником сьогоднішньої війни, він гарантував, право чистини населення держави не знати української мови і бути вихованими російськими ЗМІ без альтернативи. Однозначно цей закон потрібно було відміняти.
4) Що Ви робили під час Революції Гідності?
Був рядовим бійцем 15 сотні самооборони.
5) Які відчуття були у Вас – батька 5 дітей, коли пішли добровольцем в “Айдар” і потрапили в той бій, де отримали поранення?
Відчуття були такі, що я роблю те що маю робити і це головне, що я можу зробити для своїх дітей в цей історичний момент.
6) Ви вже були депутатом обласної ради. Які цікаві практики привезли із поїздки до Швейцарії в рамах програми «Молодь змінить Україну»?
Дуже важливий досвід Швейцарії, а саме пряма демократія. Швейцарія характеризується надзвичайно ефективними та прозоро функціонуючими інституціями. Як відомо, управління країною здійснюється “знизу догори”, тобто переважна більшість питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням, освітою, транспортом, вирішуються на рівні місцевих громад, і лише питання, що не можуть бути вирішені на місцях, належать до компетенції кантонів. На найвищому, федеративному, рівні вирішуються лише питання, що закріплені в Конституції Швейцарії.
Децентралізація та прогнозованість політичної системи, безумовно, є надзвичайно важливою складовою економічної стабільності. Відповідно, отримавши досвід та знання під час програми «Молодь змінить Україну», маю намір використати їх у роботі Івано-Франківської міської ради. Ідей є багато – будемо працювати на результат.
7) Які будуть Ваші перші кроки в якості депутата і лідера однієї з найбільших фракцій Івано-Франківської міської ради?
Першочергово займемося формуванням коаліція для виконання базових завдань та досягнення цілей з якими ми йшли на вибори.
8) Чи допомагатиме пластове братерство у міській раді – адже другою найбільшою фракцією міськради творять в значній мірі Ваші друзі-пластуни?
Звичайно допомагатиме. Адже, за Пластовим законом Пластун завжди корисний: займається тим, що приносить чесну і справжню користь собі самому та іншим. Також цінить і шанує працю інших людей. Він визнає значення праці у такій послідовності: праця для розвитку всього людства; праця для власного народу, праця для себе самого. Тобто, будемо разом працювати на благо міста і держави.
Біографічна довідка:
Шкутяк Петро Зіновійович, народився 4 серпня 1980 року в місті Золочів Львівської області. Громадянин України.
Освіта вища: у 2002 році закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу за спеціальністю “менеджмент організацій”, 2005 року – міжрегіональну академію управління персоналом, бакалавр “Правознавства”, у 2011 році – Національну академію державного управління при Президенті України, магістр державного управління. Стипендіат освітньої програми Благодійного фонду Богдана Гаврилишина “Молодь змінить країну”, Програми ефективного управління Львівської бізнес-школи Українського католицького університету, Програми “Відкритий світ” уряду США.
Знання мов: англійська – вільно.
Громадська і політична діяльність:
1999-2001 рр. – Локальний комітет в Івано-Франківську міжнародної студентської асоціації AIESEC.
2000 р. – дотепер – член української скаутської організації “ПЛАСТ”, 15 курінь УСП “Орден Залізної Остроги”.
Активний учасник громадянських акцій, починаючи з 1998 року: “Україна без Кучми”, Помаранчева революція, Мовний майдан (голова Комітету голодувальників проти “мовного закону”), Євромайдан (протягом усієї революції участь у Самообороні Майдану в Києві).
Участь в АТО: З травня по 21 липня 2014 року – доброволець батальйону “Айдар”. Учасник бойових операцій з оборони Металіста і прориву до Луганського аеропорту. У бою 20 липня був важко поранений. За мужність нагороджений іменною зброєю від командування АТО. Обласна рада нагородила Петра Шкутяка медаллю “За заслуги перед Прикарпаттям”.
Одружений, виховує п’ятеро дітей.