Відбувся XVII Великий Конвент куреня УСП ч. 15 «Орден Залізної Остроги» ім. Князя Святослава Завойовника

10 – 11 листопада 2012 року Божого в Тернополі в готелі Галичина відбувався XVII Великий Конвент Лицарства куреня ч.15 “Орден Залізної Остроги” ім. Великого князя Руси-України Святослава Завойовника. Із самого ранечку суботи комтур Чупринка відкрив його пластовим гаслом СКОБ та курінним привіто “Рука і серце!”, а обрядник-майстер церемоній Зенко згідно традицій закликав приятелів серця до святкової зали нашої ради. Не одну годину тривали палкі обговорення питань куреня. Дискусії тривали із найрізноманітніших питань. Та все ж після досягнення відповідей на всі запитання було заслухано звіт проводу, по закінченню якого курінь одноголосно надав абсолюторій. Після обговорень та змагань словесних програму наповнював змаг спортовий між боївками, де у запеклій боротьбі перемогла боївка ч. 1 ім. Володимира Свідерського. Набравшись позитивних емоцій змагань, усі повернулись до роботи.

Було обрано новий провід – Орденом відтепер буде керувати новий Комтур хорунжий Шум. У Великій Капітулі тепер будуть працювати: Канцлер десятник Беркут, Претор хорунжий Газон, Стратег десятник Їжак, Камерарій десятник Зенко, Трибун старший стрілець Богун. Іменували стрільцями приятелів серця – Дрона, Вмитого, Смереку, Куща, Характерника, Вуса, Сяна, Пчиха та Пса. Вікарієм Ордену товариство обрало непохитника Сердюка. Великий Конвент ч. XVII запам’ятається усім озонам ще двома непересічними подіями у житті куреня – іменування на найвищий ступінь Лицаря приятелів серця Голубця, Чуприка, Сіроманця та створення підготовчої боївки імені Антіна Лотоцького у місті Вінниця. Також Орден ініціював створення куреня УПС з числа приятелів, які перейшли в пластовий сеньйорат.

Курінне свято завершилось закриттям біля пам’ятника Королю Данила славнем Ордену «Не сміє бути в нас страху» та Спільним відвідуванням Служби Божої в Катедральному Соборі. Новий провід вступив у силу. Лицарі роз’їхались по своїх містах, але гаряче вогнище товариства буде зігрівати їх протягом наступного року та надихати на нові звершення на славу Пласту та України, аж до Конвенту ч. XVIII.

Що ж зробили ОЗОни протягом року минувшого та, що планують робити в році прийдешньому очікуйте згодом…

Перемога або смерть!

Вгору