У переддень Незалежності України у Львові завершився один з найскладніших таборів Пласту – “Легіон – 16”

У Львові, 23 серпня, завершився двотижневий найважчий пластовий військово-патріотичний табір для хлопців «Легіон – 16». За час табору легіонери подолали як пішки так і на колесах більше 500 км, вистріляли кілька десятків тисяч пейнтбольних куль, відвідали колишнього вояка УПА та встановили інформаційну таблицю у Карпатах.

В перший вечір табору було презентовано збірку українських пісень з акордами «Співаник українського лицаря». Презентація відбулась на таборовій ватрі у с. Велика Воля (Львівська область), під музичний супровід дуету «Курінь» (Ярослава Нудика та Сергія Самолюка), заслуженого артиста України Андрія Хавунки та львівського бандуриста, пластуна Тараса Гривула.

Крім мандрівної частини юнаки проходили інструктажі з рукопашу, тактики, маскування, пейнтболу, страйкболу, смуги перешкод та ін. За час занять було використано 12 000 пейнтбольних, 3 000 пневматичних та 10 000 страйкбольних куль. Також відбулись ряд гутірок-дискусій, одну з яких спеціально приїхав провести відомий український письменник Тарас Прохасько.

Також в часі «Легіону» учасники табору відвідали хворого вояка УПА – Дмитра Верхоляка (псевдо «Дуб») у лікарні смт. Солотвин, що на Франківщині. Повстанець щиро радів і дякував за візит гостям. По завершенню відвідин пластуни відправились у с. Маркова, де упорядкували подвір‘я та стару хату, де проживає колишній вояк УПА.

Учасники «Легіон – 16» відвідали з екскурсіями Академію Сухопутних Військ ім. Петра Сагайдачного, 80-ий окремий аеромобільних полк у м. Львові, 50-ий полк ВВ МВС України у м. Івано-Франківськ. Також відбулась зустріч з прикордонниками відділу прикордонної частини «Сянки».

Зусиллями табору було встановлено інформаційний стенд на місці фундаменту колишньої пластової оселі на Тодорі (поблизу с. Гриньків, Івано-Франківської області). На цьому місці у 1932—1939 роках діяла Діточа оселя ім. Митрополита Андрея Шептицького, ведена підпільним Пластом.

Протягом такого таборування близько ста пластунів подолали складні маршрути, з яких пішки пройшли 159 км, частину з них у Львівській області, а найбільшу по гірських хребтах Українських Карпат на Івано-Франківщині.

Як зазначив комендант табору Ярема Гриців: «Таке військово-вишкільне виховання є важливим для підростаючого покоління, адже в таких умовах найкраще гартується сила волі, сталиться дух, вивчається історія та пізнається дружба. Тому «Легіон» завжди був елітарним табором серед пластунів».

23 серпня відбулась остання таборова ватра у Львові, у парку Знесіння, на яку прибуло близько сотні гостей, зокрема з крайових таборів “Говерлі”, “СВТ”, “Вовчої школи”, “Ревору” та ін. По завершенню легіонери вимаршом через центр міста пройшли до Янівського кладовища.

Перед початком закриття табору було вшановано пам‘ять друга Яківа (ст.пл.Дмитра Яковця), який загинув 5 лютого 2013р. Яків активно допомагав у організації табору “Легіон-16”. Далі на Стрілецьких могилах відбулось закриття. Були роздані відзнаки табору, футболки, бронзові хрести і залізний, який отримав першун табору серед стрільців, друг Гармаш.

Учасникам, які виказали найкращі результати, були роздані подарунки від спонсорів: 48годин від антикафе “Комуна”, книжки від “Видавництва Старого Лева”, ножі та горнятка від магазину “Штурм”, подарунки від магазину “Ґорґани” та квитки від “Кінопалацу”. Найкращим стрільцям у спеціалізаціях були роздані подарунки від магазину “Патріот”.

Організатори дякують за допомогу у підготовці та проведенні табору Холдингу Емоцій «Фест!», компанії «Чудо Тур», компанії «Хліб-Трейд», кондитерській фабриці «Яричів», кондитерській фірмі «Степанків», магазину «Центр Паперу», магазину «Ґорґани», магазину-салону «Символіка», ДНВП «Картографія», магазину «Штурм», магазину «Патріот», магазину “Вепр”, ресторану «La Piazza», компанії «Майстерня Друку», агентству «LUFA» та військово-історичному клубу «Чорна Галич».

Фото Тараса Чайківського, Павла Дідули та Петра Задорожного

Вгору