Дайджест «Вогні» за лютий 2016

Це число дайджесту почнемо тим, що відбулось 99 років тому: 25 лютого 1917 року було зроблене фото першої Капітули Лицарства Залізної Остроги, котра вважала Орден «не товариством, а законом», а ціль його: «насталювання характерів, і плекання товариської культури».

OZO_1917

Пройшло 100 років, а сучасний, вже Пластовий, Орден сповідує подібні цілі — «працювати для здійснення пластових ідеалів в особистому і суспільному житті та для росту пластової організації». І все ж завжди в ордені буде місце плеканню товариської культури, яка й породжує нашу діяльність, а вона — породжує дайджест.

Так от…

Відбулося

Приятель серця Вихор на самому початку лютого склав присягу держслужбовця. Максим відтепер обіймає посаду начальника відділу молодіжної політики та взаємодії з ГО у Департаменті соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, тож чекаємо на активний рух в молодіжній політиці Вінницької області.

Даниїла Майорова Верховна Рада України нагородила премією за внесок молоді в розвиток парламентаризму та місцевого самоврядування. Приятель серця Маф, якого прийняли в ряди Ордену на останньому Великому Конвенті, окрім розвитку місцевого самоврядування займається ще й тим, що розвиває Пласт у Черкаській області — він окружний.

Цього місяця проект «Захист Патріотів» «засвітився» у трьох проектах, до яких дотичні член ордену. По-перше: Приятель серця Меніможна, він же Олександр Лінчевський, перевіряв сладання іспиту бійцями Альфи, які проходили курс від американських та канадійських інструкторів. Олександр є медичним директором «Захисту Патріотів».

Про інші проекти, до яких долучались члени «ЗП» буде трішки нижче…

12711066_972124206156828_6671558426755336700_o

ОЗО на Дні Пластуна

Під-час проведення наймасовішого річного заходу Пласту, члени Ордену знайшли час і для того, щоб поговорити про те, як то далі розвивати організацію, повернувшись до історії — до того моменту, коли Бейден Пауелл придумав скаутинг та те, за якими «правилами» він мав функціонувати.

Розібратись із двогодинним обсягом даних допоміг багаторічний ідейний наставник класичної «Гурткової Системи» Лицар Сердюк, і на підхваті у нього був сучасний інтерпретатор ідей Бі-Пі та Дрота — приятель серця Павук.

Поговорили, послухали, поїли піцу, поспівали пісень.


Ідеї, розглянуті підчас бесіди на ДП найкраще вкарбувались учасникам 25 крайового вишколу зв’язкових, який проходив під керівництвом Павука з 19 по 21 лютого. На пластовому порталі про вишкіл написано таке:

«…Вишкіл проводився за програмою орієнтованою на курені, які працюватимуть за Класичною гуртковою системою. Це означає, що програма вишколу відрізнялась від звичного КВЗ і була доповнена гутірками необхідними для ведення куреня за КГС.

Учасники вишколу мали багато занять спрямованих на розуміння суті КГС і ролі зв’язкового, його відповідальності і функцій в курені.»

Олег Марко на Пластовому Порталі

Знімок екрана 2016-02-29 о 09.45.06


Цих же вихідних на Вінничині вперше відбувались змагання з пішого мандрівництва «Снігохід». Змагання не були першими, лише першими на теренах центральної України, до цього маршрути проходили у західних областях.

Організаторами змагу виступили члени референтури табору «Говерля» з Вінниці та Тернополя.

П.С.: найкращі фото змагань вийшли чомусь у куреня «Ластівки»

Знімок екрана 2016-02-29 о 09.22.07

Знімок екрана 2016-02-29 о 09.22.33


І ще один захід, який проходив цих самих вихідних, але вже у Тернополі, і цього разу ОЗОни не так сильно долучались до організації. 4 приятеля серця взяли участь у вишколі тактичної медицини від «Захисту Патріотів» (казали, що повернемося до них)

12771568_1690003311261230_4252029138961334813_o


В останні вихідні лютого члени боївки Старосольського і друзі взяли участь у «Гонці Нації» довжиною у 10 кілометрів з 21 перешкодою. Команда «ОЗОни і Спека» пробігли гонку за 1 годину і 29 хвилин, і, за словами Романа «Куща» Лозинського, їх чекає подіум — коли будуть остаточні результати, наразі не ясно, але триматимемо за хлопців кулаки.

Гонка нації


Члени ОЗО взялись і за реалізацію другого стратегічного пункту на 2016 рік: «…Розвиток Пласту на Сході через систему проведення вишколів…». 27−28 лютого одразу у двох місцях проводились КВДЧ — у Маріуполі та Борисполі. До обох вишколів долучались приятелі серця: як у ролях проводів вишколів так і у ролях інструкторів.

КВДЧ у Маріуполі

КВДЧ у Борисполі


І ще раз про «Захист Патріотів». Приятель серця Бук з Чернівців 27 та 28 лютого був комендантом вишколу тактичнї медицини. Цього місяця хлопці з «ЗП» дуже допомогли приятелям серця, за що висловлюємо щиру подяку.

Захист Патріотів у Чернівцях

Відбудеться у Березні:

2.03 — майстер-клас з плетіння паракордових браслетів у Чернівцях. Організатор: старший стрілець Шериф
5−7.03 — КВВ УПЮ ч.152 у Тернополі. Комендант: старший стрілець Перун
19−20.03 — Вишкіл Кулінарної Майстерності в Івано-Франківську. Комендант: стрілець Мугаль
26−27.03 — Вишкіл бойових мистецтв в Івано-Франківську. Співорганізатор: стрілець Сухар

Вгору